NOVINKA
07 Nov 2013 | Pop

Yvetta Blanarovičová

Yvetta Blanarovičová

Bio

Studovala na státní konzervatoři v Žilině hru na housle a operní zpěv pokračovala na Státní konzervatoři v Praze, kde v r.1985 absolvovala hudebně-dramatický obor.

Hostovala už v té době na předních divadelních scénách v Praze (Národní divadlo, Realistické divadlo). Stala se zakládajícím členem divadla Imaginace, které reprezentovalo Českou republiku v řadě Evropských zemí.

Její filmová kariéra začala v roce 1974 filmem „Prázdniny“ rež. I. Baladi. Od roku 1985 se věnovala koncertní činnosti a hostovala v mnoha nahrávacích studiích.

Za filmové a divadelní role obdržela řadu ocenění jak doma tak v zahraničí.

Z filmové, televizní a divadelní tvorby si nejvíce váží setkání s režisérem Z. Troškou (4 filmy), s francouzskou hvězdou P. Noiretem (natáčení filmu „Hlučná samota“), s režisérem J. Menzlem (natáčení muzikálu „Stvoření světa“), s režisérem Jiřím Adamcem (tři roky natáčení zábavného pořadu Dobroty, natáčení 26-ti dílného seriálu Pojišťovna štěstí) a s Jurajem Deákem (Malované na skle, Carmen, Cats).

V součastné době spolupracuje s významnými českými režiséry ve filmu, divadle i televizi. Byla stálým hostem jednoho z nesledovanějších zábavných pořadů „Dobroty“.

Hrála na předních divadelních scénách v Praze (Hudební div. Karlín, Divadlo ABC, Divadlo Na Vinohradech, Divadlo na Fidlovačce, Divadlo Millénium) (viz Divadlo)

Je autorkou benefičních koncertů, na kterých se zúčastnila řada předních českých i slovenských umělců. (Hana Hegerová, Petr Muk, Bohuš Matuš, Dara Rolnic, Marta Kubišová, Bára Basiková, Kamil Střihavka, Janek Ledecký, Miroslav Donutil, Tomáš Töpfer, Sisa Sklovská, No Name, Jana Kirschner, Vašo Patejdl, atd…) Výtěžek těchto koncertů je věnovaný talentovaným dětem z dětských domovů. (viz Charita)

Spolupracovala s Českým národním symfonickým orchestrem, s Filharmonií Brno a s Pražským symfonickým orchestrem.

Jedním z velikých úspěchů bylo uvedení pětidílného pořadu VIP na cestách, kde se Yvetta objevila v roli moderátorky.

Natočila 26-ti dílný seriál Pojišťovna štěstí, kde hrála roli Zuzany (rež. J.Adamec)

Je zakladatelka a předsedkyně správní rady La Sophia o.s. a prezidentka European Music College (více o činnosti na www.lasophia.cz)

Hostuje v Městském divadle Brno (více v sekci Divadlo).

Dva roky natáčela v Bratislavě nejsledovanější seriál Ordinácia v Rúžovej záhrade (viz TV).

Koncertuje doma i v zahraničí. (více Hudba)