NOVINKA
07 Nov 2013 | Pop

Divadlo & muzikály

Únor 2016
Dne 18.2.2016 proběhne slavnostní obnovená premiéra muzikálu Angelika. Veškeré termíny představení, ve kterých Yvetta ztvární roli madam Contoire, najdete v sekci TERMÍNY AKCÍ
 
Prosinec 2015 
Divadlo Broadway připravuje na 18. února 2016 nejočekávanější návrat muzikálu Angelika - dle námětu historického románu Angelika od Anne Golon.
Yvetta v tomto muzikálu ztvární roli Madam Contoire !! Podmanivá hudba k muzikálu je z dílny úspěšného českého skladatele a zpěváka Michala Davida. Producenti projektu Oldřich Lichtenberg a Michal David opět zvolili osvědčený tvůrčí tým, jako jsou libretista Lou Fanánek Hagen, režisérem projektu je dle režijní koncepce Jozefa BednárikaLibor Vaculík, který je zároveň choreografem.  Autorem scénografie je Šimon Caban. Nádherné kostýmy jsou z dílny kostýmního návrháře Romana Šolce. Termíny muzikálu najdete ZDE / http://www.divadlo-broadway.cz/program  /
 
Listopad 2015
Yvetta nyní hraje hlavní roli v muzikálu Pokrevní Bratři ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti – premiéra byla dne 14.11.2015. Další termíny, informace a obsazení muzikálu najedete ZDE / http://www.slovackedivadlo.cz/inscenace/pokrevni-bratri-0 /

Září 2013

Yvetta v současné době hraje hlavní roli v muzikálu MATA HARI. Také účinkuje v muzikálu Čarodějky z Eastwicku, který se hraje v Městském divadle Brno. Všechny termíny muzikálů najdete ZDE

Červenec 2013 
Yvetta právě začíná zkoušet nový muzikál Mata Hari, který nabídne netypickou hudbu Michala Davida. Při tvorbě muziky k textům Lou Fanánka Hagena a libretu režiséra Radka Balaše se David částečně vrací ke svým jazzovým začátkům. V hlavních rolích příběhu slavné tanečnice a špionky se objeví Yvetta Blanarovičová, Kateřina Brožová, Martin Stropnický, Josef Vojtek a další …Informoval producent Oldřich Lichtenberg.

„Bude to swingová a jazzová hudba, ne ryzí pop, na který jsou moji fanoušci a posluchači zvyklí. Celý muzikál začne takovou velkou swingovou záležitostí, kdy Maurice Chevalier otevírá kabaret Moulin Rouge. Ale nevynechám ani romantické písně, objeví se i šansony a kvartety, aby to vystihovalo atmosféru začátku dvacátého století,“ řekl David.

Podle producenta Lichtenberga bude muzikál Mata Hari jiný i v tom, že jeho „zapeklitý“ scénář bude klást velký důraz na činohru, což je nad síly některých muzikálových herců.

Příběh Mata Hari se bude odehrávat jako divadlo v divadle, jako spektakulární barevná revue ve slavném pařížském varieté Moulin Rouge. Děj ukáže životní pouť jedné z nejtajemnějších ženských hrdinek Margareth Geertruidy Zellové, která se proslavila jako exotická tanečnice Mata Hari. Po vypuknutí první světové války udržovala kontakty s muži na obou stranách fronty a pravděpodobně pracovala jako dvojitá agentka. Po prozrazení byla Francouzi roku 1917 ve svých jednačtyřiceti letech popravena.


V pražském hudebním divadle KARLÍN úspěšně proběhla v prosinci 2012 premiéra muzikálu Čarodějky z Eastwicku v nastudování Městského divadla Brno. Diváci mohli Yvettu vidět ve třech exkluzivních představeních, které byly beznadějně vyprodány.
V Městském divadle Brno se Yvetta opět objeví v roli Alex ve slavném muzikálu Čarodějky z Eastwicku, který sklízí úspěchy po celém světě a i u nás se stal jedním z nejúspěšnějších a profesně nejlépe zpracovaných hudebních počinů posledních let.

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ

Yvetta měla novou premiéru 8. prosince 2007 v Divadle Blaník (Václavské náměstí). Australská režisérka českého původu Kateřina Ivaková se po úspěšné sezoně rozhodla uvést v Divadle Blaník hru Pod jižním křížem vynikající autorky Timberlake Wertenbakerové. Yvetta hraje roli Lízy Mordenové, divoké šelmy, která se nezalekne ničeho. Více informací najdete na www.divadloblanik.cz.

DIVADELNÍ A MUZIKÁLOVÉ ROLE

Za svoji hereckou kariéru se Yvetta Blanarovičová objevila v následujících „velkých“ divadelních rolích:

 • Anna Karenina (rež. L. Engelová) - Kitty
 • Nikola Šohaj loupežník (rež. M. Wildman) - Eržika
 • Viola (rež. V. Tomšovský) - Viola
 • A. Jesenská (rež. P. Toman) - Franz Kafka
 • Pěna dní (rež. P. Novotný) - Elise
 • Mamzelle Nitouche (rež. P. Trávníček) - Denise d´Flavigny
 • Zasněžená romance (rež. P. Trávníček) - Karin Beson
 • My fair Lady (rež. P. Novotný) - Elisa Doulittle
 • Muž z Lamanchy (rež. T. Topfer) - Aldonza
 • Fidlovačka (rež. T. Topfer) - Lidunka
 • Rusalka (rež. J. Bednárik) - Cizí kněžna - FOTO
 • Malované na skle (rež. J. Deák) - Anděl - FOTO
 • Carmen (rež. J. Deák) - Carmen - FOTO
 • Pod jižním křížem (rež. Kateřina Ivaková) - Líza Mordenová - FOTO
 • Čarodějky z Eastwicku (rež. Stanislav Moša) - Alexandra - FOTO
 • Cats (2005, rež. Juraj Deák) - Divadlo Millenium - FOTO