NOVINKA
07 Nov 2013 | Pop

Novinky

Nový ročník Talent La Sophia 2016 právě začíná

Nový ročník Talent La Sophia 2016 právě začíná

Yvetta Blanarovičová se charitativní činností zabývá už od roku 1998. Od této doby uspořádala 14 velkých charitativních koncertů, přičemž ten největší byl v O2 aréně, v roce 2005, pro zhruba 14 000 lidí a z toho bylo více jak 7500 dětí z dětských domovů z celé ČR. Yvetta Blanarovičová do roku 2005 obdarovala dárky šedesát dětských domovů. V roce 2006 založila občanské sdružení La Sophia.

-       Občanské sdružení La Sophia ( nyní již o.p.s. – obecně prospěšná společnost ), je česká nezisková organizace, která se již téměř 10 let na různých úrovních věnuje charitativním aktivitám zaměřeným na pomoc opuštěným dětem. Spíše než na momentální pomoc se La Sophia o.p.s. zaměřuje na budoucnost těchto dětí.
-       Posláním La Sophia je pomáhat sociálně znevýhodněným dětem, dětem z dětských domovů, mladým lidem a rodinám řešit jejich nepříznivou situaci a tím předcházet problémům se vztahy v rodině, ve škole i v širší společnosti a zabránit jejich sociálnímu selhání.                  
-       Hlavním cílem La Sophia o.p.s. je vyhledávání hudebně či sportovně talentovaných dětí z dětských domovů či sociálně znevýhodněných rodin pomocí mezinárodního projektu Talent La Sophia (v oblasti hudby vyhledává děti ve věku 8 – 18 let a v oblasti sportu ve věku 7 – 15 let). La Sophia o.p.s. následně podporuje vzdělání těchto dětí na základních uměleckých školách či konzervatořích, u soukromých učitelů, či podporuje jejich dovedností ve sportovních klubech v celé České republice a na Slovensku.
-       La Sophia o.p.s. zajišťuje pro děti spolupráci s profesionálními umělci a trenéry, zajišťuje věcné dary pro všechny děti. Snaží se prohloubit zájem těchto dětí o umění, kulturu, sport a správné využití volného času.
-       Všechny děti, které do této doby postoupily do projektu Talent La Sophia, studují na ZUŠ či konzervatořích, docházejí do sportovních klubů a aktivně se zúčastňují reprezentačních projektů týkajících se nejen La Sophia o.p.s. Do tohoto projektu se od jeho vzniku zapojilo již stovky dětí z celé ČR a SK.
 
  1. Mezinárodní projekt  „Talent La Sophia“

Je největším a stěžejním mezinárodním projektem obecně prospěšné společnosti La Sophia, který má svou tradici a velkou úspěšnost. V roce 2016 se uskuteční již VIII. ročník.

Primární cílovou skupinou jsou hudebně a sportovně talentované děti vyrůstající v ústavní péči a děti ze sociálně znevýhodněných rodin ve věku 8-18 let z celé České a Slovenské republiky. Cílem je poskytnout jim individuální přístup a pomoci jim především v oblasti vzdělávání, seberealizace, podpory a rozvíjení talentu. Důležitým kritériem pro účast v projektu Talent La Sophia jsou studijní výsledky dětí. Studijní průměr nesmí překročit hranici 2,0

La Sophia o.p.s. si klade za cíl hudebně a sportovně talentovaným, sociálně znevýhodněným dětem umožnit systematický rozvoj jejich hudebního a sportovního nadání, poskytnout jim kvalitní vzdělání v tomto oboru a připravit jim co nejlepší start do budoucího samostatného života. Pro rok 2016 La Sophia plánuje rozšířit své aktivity o hokej. Momentálně je v jednání s hokejovými kluby.

S obecně prospěšnou společností La Sophia dlouhodobě spolupracují a pomáhají dětem plnit sny ambasadoři. Hlavními ambasadory projektu Talent La Sophia jsou za oblast hudby - Michal David - hudebník a producent, Helena Vondráčková - zpěvačka, Bára Basiková – zpěvačka, Josef Vojtek – zpěvák, Janek Ledecký – zpěvák, Jiřina Bohdalová - herečka, Petr Malásek – skladatel a klavírista, Sisa Sklovská – zpěvačka /SK/, Vratislav Kříž - sólista opery Národního divadla, Jan Talich – houslový virtuos, Oskar Rózsa – hudebník /SK/, kapela Cigánski Diabli /SK/, Ivana Christová a další jako např. Zdeněk Troška – režisér, Radek Balaš – muzikálový režisér, Jana Balašová – profesorka Pražské konzervatoře, Ondřej Štveráček – saxofonista, Viktor Preiss - herec atd.. Za oblast fotbalu jsou hlavními ambasadory Tomáš Ujfaluši – Galatasaray Turecko, Marek Jankulovski – AC Milán Itálie, František Straka - český fotbalový trenér, Kamil Čontofalský – Slavia Praha, Martin Latka – Fortuna Düseldorf, Miroslav Baranek – Sparta Praha, Stanislav Vlček – vedoucí mužstva SK Slavia Praha, Aleš Čvančara – trenér reprezentace do 16 let, Václav Černý – trenér reprezentace do 17 let, Dušan Tittel – prezident únie ligových klubů /SK/, Jiří Kladrubský /ŠK Slovan Bratislava/, hráči klubu FC Spartak Trnava a další.

 

Časový harmonogram projektu Talent La Sophia pro rok 2016

Květen – červen

Výběrová kola se konají v městech České a Slovenské republiky – při kterých ambasadoři vyberou v každém regionu kandidáty na finále v hudební a sportovní oblasti.

Do projektu se mohou přihlásit děti ve věku 8-18 let, formou přihlášek, které jsou uvedeny na webu La Sophia.

Červenec  

Soustředění Talent La Sophia -  Ze všech  výběrových kol postoupí cca 30 nejtalentovanějších dětí z oblasti hudby a 30 nejtalentovanějších dětí z oblasti fotbalu. Tito finalisté se zúčastní desetidenního soustředění, které proběhne za přítomnosti renomovaných hudebníků a špičkových sportovců. Během soustředění budou děti mít možnost zdokonalovat svůj talent. Hudebně nadané děti se budou připravovat na závěrečný galakoncert s profesionálními hudebníky. Sportovně nadané děti budou mít každý den dvoufázové tréninky a budou se připravovat na závěrečný fotbalový zápas, který bude vrcholem celého soustředění. Sportovně talentované děti budou vybrány již během tohoto soustředění. Ubytování, jídlo, výuku, sportovní hřiště, odborný dohled, případně i sportovní oblečení a další doprovodné aktivity  hradí La Sophia, o.p.s.

Veřejná beseda v rámci soustředění – během soustředění probíhá veřejná beseda s aktivními ambasadory projektu. Pozvané jsou děti z okolních dětských domovů, veřejnost a tisk.

Přátelský fotbalový zápas v rámci soustředění - Tohoto zápasu se zúčastní fotbalově nadané děti z projektu Talent La Sophia proti vybranému soupeři.

Září

Galakoncert Talent La Sophia. Finálový večer se každoročně koná v Praze. Celý večer je komponován jako koncert všech finalistů, za doprovodu profesionální kapely, s přímou účastí poroty.

PŘIHLÁŠKU DO SOUTĚŽE NAJDETE ZDE.

19. Březen, 2016

Comments are closed.